РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000291425<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пшинко Г. М. 
Наукові засади прогнозування поведінки радіонуклідів в довкіллі та дезактивації об'єктів природного середовища : автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 21.06.01 / Г. М. Пшинко; Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України. - К., 2010. - 36 c. - укp.

Розглянуто проблеми прогнозування міграційної поведінки радіонуклідів <$Enothing sup 137 roman Cs>, <$Enothing sup 90 roman Sr>, <$Enothing sup 152 roman Eu>, U(VI), Th(IV) та Co(II) залежно від їх хімічної природи та властивостей водних середовищ і грунтів, які будуть базовими під час вибору умов і методів ефективної дезактивації об'єктів довкілля. На підставі досліджень взаємодії в системах "радіонуклід - компоненти природного середовища - глинисті мінерали, природні та техногенні комплексотвірні ліганди, зокрема гумусові речовини (ГР)", розкрито умови утворення іонних форм і розчинних комплексних сполук радіонуклідів, що дозволяє визначати напрям міграції, умови й ефективність іммобілізації глинистими компонентами грунтів для запобігання поширенню радіоактивності на чисті території. Встановлено, що ГР істотно впливають на сорбцію EU(III), U(VI) та Th(IV) природними алюмосилікатами не тільки в кислому, але і в нейтральному та лужному середовищах, особливо для Eu(III) та Th(IV), тим самим змінюючи їх міграційну здатність. Наведено рекомендації щодо вибору умов і методів дезактивації гумусовмісних водних середовищ і грунтів залежно від природи та концентрації радіонуклідів, комплексотвірних лігандів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) н 6,022 + ЕО*801.1-652.152(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372503 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського