РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000291879<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рихлік С. В. 
Нейроно-гліально-капілярні взаємовідносини вентролатеральної групи ядер проміжного мозку людини : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С. В. Рихлік; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2009. - 17 c. - укp.

Проведено дослідження нейроно-гліально-капілярних взаємовідношень у вентролатеральній групі ядер таламуса людини. На підставі морфологічних і морфометричних досліджень доведено, що зі збільшенням віку спостерігається прогресивне зменшення щільності розташування, кількості та розміру нервових клітин, зменшення кількості субстанції Ніссля, дистрофія та дегенерація нейронів, нагромадження в них ліпофусцину, зниження білоксинтезувальної функції, збільшення кількості гліоцитів, редукція капілярної мережі, поліморфізм клітин ендотелію. Відзначено, що як у чоловіків, так і у жінок однакові зміни показників нейроно-гліально-капілярних взаємовідношень у вентролатеральній групі ядер таламуса зі збільшенням віку, розходження полягають у ступені виразності цих змін. Визначено, що у чоловіків показники змінюються більшою мірою, ніж у жінок. Виявлено, що як у чоловіків, так і у жінок відсутні статистично достовірні розходження в показниках щільності нейронів, глії та капілярів між правою та лівою половинами мозку, відсутня залежність досліджених показників від довжини інтеркомісуральної лінії. Під час вивчення нейроно-гліально-капілярних взаємовідношень у вентролательній групі ядер таламуса визначено, що нейрони, глія та капіляри утворюють єдину систему, структуру зв'язків у якій добре описано лінійними рівняннями, які можуть бути використані для прогнозування ймовірної щільності клітинних компонентів у осіб різних вікових груп.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*699.177.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368364 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського