РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000292117<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гнатушенко О. В. 
Нові технології електрошлакової плавки некомпактних відходів алюмінієвих і мідних сплавів та їх рафінування : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / О. В. Гнатушенко; НАН України, Ін-т електрозварювання ім. Є.О. Патона. - К., 2011. - 24 c. - укp.

Вперше запропоновано способи електрошлакової виплавки бронз КН-1 і БрХ з відходів міді з легуванням першої нікелем, кремнієм і марганцем, а другої - хромом безпосередньо зі шлаку шляхом відновлення цих елементів з їх оксидів, які вводяться до шлакової ванни. Встановлено, що за електрошлакової плавки відходів алюмінієвих сплавів, які містять магній (до 2,5 %), для ефективного рафінування металу та збереження його хімічного складу в межах марочного необхідно в шлак системи NaCl - KCl додати карналіт (<$Eroman {KCl symbol . MgCl sub 2}>) з кріолітом <(Na 3 AlF6) у співвідношенні (1,2 - 1,7):1. З'ясовано, що вигар марганцю у процесі електрошлакової плавки відходів кремнієво-нікелевої бронзи КН1-3 не відбувається у разі дадавання в шлак АНФ-28 оксиду марганцю в кількості 2,8 - 5,0 % мас. З'ясовано, що для запобігання вигару хрому у процесі електрошлакової плавки відходів хромової бронзи БрХ необхідно до шлаку АНФ-7 додавати 1,5 - 3,0 % мас. оксиду хрому.


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.14 + К343.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського