РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000292282<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рачковський В. П. 
Обгрунтування геотехнологічних параметрів розробки алмазоносних родовищ України : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.02 / В. П. Рачковський; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". - Д., 2011. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано раціональні геотехнологічні параметри розробки корінних алмазоносних родовищ. Зазначено, що синтез технологічних схем та обладнання видобутку в сукупності з математичною моделлю процесу стійкості стінок виймальних камер великого діаметру є новими науковими досягненнями в області освоєння мінерально-сировинного комплексу України. Запропоновано систему підвищення доступності запасів кімберлітів, яка є способом геотехнічної підготовки родовища до розробки. Вперше створено комбінацію осесиметричних розрахункових моделей напруженого стану ціліндричної виймальної камери з осьовим стисненням і зовнішнім тиском, які поєднуються з плоскою моделлю сполучення та визначають стійкість кімберлітового масиву. Показано, що критичне напруження, яке призводить до втрати стійкості циліндричної камери лінійно зростає з глибиною, причому з глибини 900 м стають необхідними технологічні заходи з підтримання стійкості виробок.


Індекс рубрикатора НБУВ: И347(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382551 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського