РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000292357<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Моісеєнко П. Ю. 
Обгрунтування параметрів кавітаційного генератора для гідророзпушування вугільних пластів : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06 / П. Ю. Моісеєнко; НАН України, Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. - Д., 2009. - 20 c. - укp.

У ході дослідження проаналізовано існуючі генератори імпульсів тиску для підвищення ефективності нагнітання рідини у вугільний масив, встановлено залежності частоти автоколивань тиску ріднини від параметра кавітації та обгрунтовано робочий діапазон існування розмаху автоколивань після кавітаційного генератора для гідророзпушування вугільних пластів в залежності від його гідродинамічних і геометричних параметрів. Визначено, що в занурюваних кавітаційних генераторах розширення діапазону параметра кавітації з 0,02 до 0,60 залежить від довжини післядифузорного каналу, за цього максимум розмаху автоколивань тиску рідини зміщується в бік збільшення тиску гідроопору вугільних пластів. Вперше встановлено, що розмах автоколивань від 1,4 до 1,8 тиску нагнітання рідини з частотою від 1 000 до 7 000 Гц забезпечується новою конструкцією (на рівні винаходу) занурюваного кавітаційного генератора з довжиною післядифузорного каналу від 95 до 105 його критичних діаметрів. Застосування гідроімпульсної дії під час гідророзпушування вугільних пластів з низькою гідравлічною проникністю дозволяє знизити тривалість нагнітання рідини до 50 %, а витрату рідини до 60 %, за цього безпечнга зона виїмки збільшується з 4,0 до 6,0 м. У разі переходу з буропідривного способу проведення виробок на комбайновий із застосуванням гідроімпульсної дії очікуваний економічний ефект складає понад 5,5 млн. грн/рік на один комбайн.


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368279 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського