РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000292799<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Герасьова В. Г. 
Окисно-відновний каталіз системами на основі <$Eroman bold {[CuL][MnCl sub 4]}> та <$Eroman bold {[CuL][ZnCI sub 4]}> : автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В. Г. Герасьова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено каталітичні властивості систем на основі <$Eroman {[CuL][MnCl sub 4 ]}> та <$Eroman {[CuL][ZnCl sub 4 ]}> з лігандами 4,6,6-триметил-1,9-діаміно-3,7-діазанона-3-ен та 1,15-дигідрокси-7,9,9-триметил-3,6,10,13-тетраазапентадека-6-ен. Встановлено, що у процесі розкладу <$Eroman {H sub 2 O sub 2 }> відбувається необоротна дезактивація різнометалічних комплексних сполук (РМС) купруму. Виявлено, що електроліти з аніонами <$Eroman {Cl sup - ,~Br sup - ,~SCN sup - }> істотно зменшують швидкість розкладу <$Eroman {H sub 2 O sub 2 }> за механізмом оборотного інгібування. Розроблено математичну модель, в якій враховано оборотне та необоротне інгібування каталізатора, на основі якої одержано основні кінетичні параметри процесу. Одержано кінетичне рівняння та запропоновано схему каталітичного окиснення аскорбінової кислоти молекулярним киснем, згідно з якою реакція відбувається шляхом утворення потрійного комплексу каталізатор - кисень - аскорбат - моноаніон, розклад якого є лімітувальною стадією. Виявлено, що нанесення РМС на активоване вугілля сприяє істотному збільшенню стабільності каталітичної системи у рідкофазних окисно-відновних реакціях і забезпечує більш високі ступені перетворення у реакції розкладу <$Eroman {H sub 2 O sub 2 }>. Встановлено, що швидкість окиснення вуглецю за присутності РМС перевищує швидкість її некаталітичного окиснення у 4 - 11 разів. Виявлено, що найбільшу каталітичну активність мають комплексні сполуки, які містять пару металів Cu - Mn і ліганди, що забезпечують більш тісний контакт РМС з поверхнею вуглецю.

Показано, що у реакції окиснення водню зразки, виготовлені методом адсорбції, виявляють більшу каталітичну активність після термообробки у порівнянні з одержаними за допомогою методу просочування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.334 + Г544.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367983 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського