РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000294548<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Подгорна Н. В. 
Особливості адаптаційних реакцій у дітей з гастродуодеальною патологією : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н. В. Подгорна; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування дітей з гастродуоденальною патологією шляхом включення до комплексної терапії індивідуалізованого призначення неспецифічних адаптогенів на основі вивчення особливостей загальних неспецифічних адапційних процесів. Встановлено особливості клінічного перебігу гастродуоденальної патології у дітей в залежності від віку, ступеня інфікування H.pylori, морфофункціонального стану шлунка, наявності у дітей супутніх алергічних захворювань. За результатами цитологічного обстеження слизової оболонки антрального відділу шлунка показано присутність в шлунку дітей, поряд з H.pylori, різноманітної коково-бацилярної та грибкової флори у ході збереження секрето- та кислоутворювальної здатності шлунка. Доведено наявність зв'язку між ступенем бактеріального ураження слизової оболонки шлунка та морфологічною формою гастриту, зокрема найбільш рясне коково-бацилярне та H.pylori обсіменіння виявлено у пацієнтів із гіпертрофічним гастритом. Вивчено загальні неспецифічні адапційні реакції у дітей з гастродуоденальною патологією та проведено аналіз цих реакцій. Встановлено, що у більшості дітей, які мали прояви функціональної диспепсії (61,3 %), збереглась фізіологічна для дитячого віку реакція активації. Розкрито, що характерною особливістю адапційних процесів у дітей з хронічним гастритом/дуоденітом виявився низький рівень реактивності (у 74 % дітей). Встановлено, що на фоні проведення комплексного лікування відмічено погіршення адапційних процесів у 51,4 % дітей. Охарактеризовано, що проведення ерадикаційної терапії (потрійна схема) дітям-носіям H.pylori супроводжувалось погіршенням процесів адаптації - п

итома вага несприятливих адапційних реакцій у дітей зросла від 28% до 60%. Виявлено, що призначення препаратів активаційної терапії (метилурацилу або екстракту елеутерокока) в комплексі з препаратами базової терапії у дітей з первинно низьким рівнем адапційних процесів (реакції стресу, тренування) призводило до підвищення типу адапційної реакції більше, ніж у половини обстежених дітей (53,9 %), в той же час призначення даних препаратів дітям з первинно високим відсотковим вмістом лімфоцитів в гемограмі (реакція активації) у 15,4 % дітей призводило до переходу в патологічний тип адапційних реакцій - переактивації, ще у 7,7 % дітей було виявлено перехід адапційних процесів в стрес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367286 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського