РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000296265<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Алієв А. І. 
Підвищення працездатності складнопрофільного різального інструменту за рахунок застосування технологічних середовищ рослинного походження : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.01 / А. І. Алієв; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Визначено, що мастильно-охолодні технологічні середовища (МОТС), які використовуються на більшості підприємств не відповідають все більш зростаючим вимогам екологічної безпеки та спричиняють негативний вплив не тільки на навколишнє середовище, але й на організм людини. За цих умов економічна доцільність використання як МОТС рослинних олій забезпечується за рахунок застосування техніки мінімального змащення, що значно (на 2 - З порядки) зменшує обсяги витрат рідини, яка подається в зону різання. Розроблено методику визначення коефіцієнта тертя за присутності олій, яка дозволяє класифікувати їх для різних груп оброблюваних матеріалів. Одержано патент на спосіб вибору оптимального матеріалу, що використовується в парі тертя інструмент - деталь. Розкрито причинно-наслідкові зв'язки між явищами хемосорбції й адгезійними процесами, що відбуваються на поверхнях контакту різального інструменту з оброблюваним матеріалом за присутності рослинних олій. Встановлено вплив технологічних середовищ рослинного походження на площу контакту, температуру та сили різання, що корелюється з результатами моделювальних експериментів для операцій з малими швидкостями різання. Визначено умови ефективності використання рослинних олій замість масляних МОТС, що забезпечують зниження зносу інструменту та підвищення якості обробленої поверхні. Доведено можливість підбору основи технологічних середовищ у ході моделювальних дослідів з тертя, які не вимагають особливих матеріально-технічних витрат, пов'язаних з проведенням трудомістких верстатних експериментів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385310 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського