РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000296979<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ганжа С. М. 
Поліпшення якості радіомовлення у синхронній мережі ДВЧ-ЧМ передавачів : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / С. М. Ганжа; Одес. нац. акад. з'вязку ім. О.С.Попова. - О., 2009. - 18 c. - укp.

Розроблено заходи щодо поліпшення якості радіоприймання у синхронній мережі мовлення на підставі аналізу спотворень прийнятих сигналів. Обчислено значення лінійних, нелінійних і перехідних спотворень, які дозволяють визначити значення захисних відношень за радіочастотою - основного параметра, необхідного для планування синхронної мережі ДВЧ-ЧМ передавачів. Показано, що спотворення у процесі радіоприймання у мережі синхронних ДВЧ-ЧМ передавачів періодично змінюються у межах ділянок, рівних довжині хвилі носійного коливання. Обгрунтовано можливість усереднення спотворень у процесі радіоприймання в автомобілі, що рухається з метою їх зменшення та поліпшення якості радіоприймання. На підставі запропонованого методу вимірювання нелінійних спотворень у процесі польових випробувань синхронної передавальної мережі одержано уточнені значення захисних відношень за радіочастотою, які дозволяють визначити протяжність зони спотворень на території між синхронними передавачами. У процесі вимірювання одержано дані, які підтверджують теоретичні висновки про циклічність нелінійних спотворень у межах ділянок, рівних довжині хвилі носійного коливання. На підставі результатів теоретичних і практичних досліджень, проведених на спеціально побудованій синхронній мережі, що складається з двох передавачів, виконано розрахунок синхронної мережі ДВЧ-ЧМ мовлення у Наддніпрянщині. Побудовано мережу довжиною приблизно 170 км, яка складається з чотирьох передавачів, що забезпечують покриття мовлення автомобільної траси та прилеглих населених пунктів.

Показано, що реалізація мережі синхронних передавачів дозволяє поліпшити якість мовлення у порівнянні з якістю мовлення у мережі передавачів, які працюють у сумісному частотному каналі. Розроблено систему синхронізації частот носійних коливань синхронних передавачів і модулювальних частот, які надходять на входи стереомодуляторів передавачів. Синхронізацію за часом модулювальних сигналів виконано шляхом введення штучної затримки у мережу подачі програм від джерела до передавачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.82-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368981 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського