РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000297325<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Воскобойник Л. Г. 
Порівняльний аналіз експресії симпортера натрію/йоду (NIS), рецепторних тирозинкіназ (EGFR, MET) та онкогенів RET/PTC у фолікулярних аденомах щитовидної залози / Л. Г. Воскобойник // Ендокринологія. - 2010. - 15, № 1. - С. 20-29. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз експресії симпортера натрію/йоду (NIS), рецепторних тирозинкіназ MET, EGFR та онкогенів RET/PTC у 24-х фолікулярних аденомах (ФА) щитовидної залози (ЩЗ). Експресію білка NIS досліджено за допомогою імуногістохімічної реакції з відповідними антитілами. Наявність онкогенів RET/PTC і кількісний рівень експресії мРНК рецепторних тирозинкіназ EGFR і MET визначено за допомогою кількісної полімеразної ланцюгової реакції у реальному часі (real-time RT-PCR). В усіх випадках досліджено як пухлинну, так і позапухлинну умовно незмінену тканину (НТ) ЩЗ. Встановлено, що ФА ЩЗ характеризуються певною гетерогенністю щодо експресії і локалізації NIS. Майже у половині (54,2 %) досліджених ФА ЩЗ спостерігалося посилення експресії зазначеного білка у порівнянні зі зразками НТ. Серед них в дев'яти (37,5 %) пухлинах локалізація NIS була мембранною, а в чотирьох (16,7 %) - цитоплазматичною. В решті ФА (45,8 %) імуногістохімічна реакція з антитілами до NIS була негативною. Індукцію онкогенів RET/PTC виявлено в6 пухлинах (25,0 %). Відсоток ФА з RET/PTC був майже однаковим в пухлинах з чітким посиленням експресії NIS (за його мембранної локалізації) і в NIS-негативних ФА (33,3 % та 27,3 %, відповідно). В пухлинах, що характеризувалися цитоплазматичною локалізацією білка NIS, експресію онкогенів RET/PTC виявлено не було.

Не встановлено взаємозв'язку між експресією NIS і мРНК генів EGFR і МЕТ у ФА ЩЗ. Кількісний рівень експресії як EGFR, так і МЕТ був майже рівним в усіх трьох групах ФА (мембранна реакція з антитілами до NIS, цитоплазматична реакція, негативна реакція).

Проведен сравнительный анализ экспрессии симпортера натрия/йода (NIS), рецепторных тирозинкиназ MET, EGFR и онкогенов RET/PTC в 24-х фолликулярных аденомах (ФА) щитовидной железы (ЩЖ). Экспрессию белка NIS изучали с помощью иммуногистохимической реакциис соответствующими антителами. Наличие онкогенов RET/PTC и количественный уровень экспрессии мРНК рецепторных тирозинкиназ EGFR и MET определяли с помощью количественной полимеразной цепной реакции в реальном времени (real-time RT-PCR). Во всех случаях исследовано как опухолевую, так и внеопухолевую условно неизмененную ткань (НТ) ЩЖ. Показано, что ФА ЩЖ характеризуются определенной гетерогенностью в отношении экспрессии и локализации NIS. Почти в половине (54,2 %) исследованных ФА ЩЖ отмечалось усиление экспрессии указанного белка по сравнению с образцами НТ ЩЖ. При этом в девяти (37,5 %) опухолях локализация NIS была мембранной, а в четырех (16,7 %) - цитоплазматической. В остальных ФА (45,8 %) иммуногистохимическая реакция с антителами к NIS была негативной. Индукция онкогенов RET/PTC обнаружена в шести опухолях (25,0 %). Доля ФА с RET/PTC была практически одинаковой в


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського