РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000298904<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щербак Д. А. 
Прогнозування функціонально-відновних можливостей блокованної нирки та тактики лікування при сечокам'яній хворобі : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Д. А. Щербак; Держ. установа "Ін-т урології АМН України". - К., 2009. - 20 c. - укp.

Вирішено проблему об'єктивного оцінювання функціонально-відновних можливостей блокованої нирки у разі сечокам'яної хвороби (СКХ) та вибору раціональної тактики лікування за допомогою запропонованого алгоритму діагностування морфофункціонального стану такої нирки. Наведено результати обстеження та лікування 156-ти хворих з блокованою ниркою за умов СКХ. Виявлено, що у разі гострого порушення уродинаміки (за ниркової кольки) явища нефропатії виникають після 6 год під початку блокування та досягають найбільшого прояву за тривалості обструкції від 3-х до 10-ти діб. У подальшому виявлено зниження ниркової фільтрації, що є негативним прогностичним критерієм імовірності самостійного відходження конкременту. Доведено, що за хронічного порушення уродинаміки не виявлено змін у показниках індексу резистентності залежно від тривалості обструкції. Доведено, що величини активності реноспецифічних ферментів у сечі - N-ацетил-<$Ebeta>-D-глюкозамінідази (НАГ) та <$Ebeta>-галактозидази (<$Ebeta>-Гал) лінійно залежать від тривалості та повноти блоку нирки стосовно ураження, що обгрунтовує їх використання як чутливих і специфічних індикаторів функціонального стану нирки у разі її обструкції. Кількісно оцінено показники методів діагностування (рентгенологічного обстеження, радіоізотопної рентгенографії, ультразвукового дослідження у чорно-білому режимі, ультразвукової доплероскопії кровотоку нирки, КДК викидів сечі з вічок сечоводів, визначення реноспецифічної ферментурії) для комплексної характеристики функціонально-відновних можливостей блокованої нирки, на підставі сумарної бальної оцінки яких

створено прогностичну карту, яку використано як ключовий інструмент під час розробки алгоритму обстеження хворих з блокованою ниркою у разі СКХ. Алгоритмом передбачено розподіл хворих з блокованою ниркою на 3 групи з відповідною до них лікувальною тактикою, а саме: до 10-ти балів - з виконанням нефроектомії; 11 - 20-ти балів - органозберігальної операції, у разі 21-го балу та більше - консервативної терапії та малоінвазивних втручань. Впровадження алгоритму дозволило вірогідно зменшити кількість нефректомій з <$E9,68~ symbol С ~1,5~%> до <$E4,42~ symbol С ~0,9~%> (<$Eroman p~<<~0,05>). Доведено можливість відновлення функції нирки через 3 міс після ліквідації обструкції у разі СКХ у хворих з оцінкою 11 - 20-ти балів та вище.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365777 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського