РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000298910<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стравський Я. С. 
Прогнозування, діагностика, лікування та профілактика ускладнень субінволюції матки у корів : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.07 / Я. С. Стравський; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 41 c. - укp.

За результатами дослідження перебігу тільності корів встановлено високий ризик виникнення акушерської патології на першому місяці. На основі виявлення зростання у крові корів вмісту сіалових кислот і малонового діальдегіду на тлі зниження активності каталази та лізоцимної активності за 80Ц30 діб до отелу доведено схильність корів до субінволюції матки. Визначено, що вміст у лохіях сіалових кислот, їх рН та розтяжнісь є діагностично-лабораторними показниками гострої форми субінволюції матки корів. З метою діагностики субклінічного ендометриту корів запропоновано трансректальне лазерне опромінення матки та клітора. На основі дослідження рН ексудату корів, хворих на післяродовий ендометрит, встановлено можливість обрати оптимальну схему лікування цієї патології. Для лікування корів з післяродовим ендометритом розроблено та запропоновано у виробництво супозиторії з етонієм і метрофлокс-L. Встановлено, що хронічний дефіцит кобальту, мангану, купруму та цинку в раціонах тварин призводить до зниження вмісту зазначених мікроелементів в організмі та є причиною гіпофункції яєчників. З метою профілактики субінволюції матки корів запропоновано використання соняшникової олії, герматранолу й олії ялиці в ліпосомальній емульсії та трансректальне лазерне опромінення матки. Для відновлення активності яєчників у післяродовому періоді рекомендовано вітамінно-мінеральну домішку біомікс.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.155-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382830 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського