РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000299122<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чумаченко О. Ю. 
Проза Володимира Винниченка: авторські інтенції та наративні стратегії : автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О. Ю. Чумаченко; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. - Кіровоград, 2009. - 20 c. - укp.

З використанням методологічних підходів феноменології, архетипної критики, наратології вперше проаналізовано взаємодію явних, імпліцитних, внутрішніх і зовнішніх авторських інтенцій і наративних стратегій як засобів вираження художньої свідомості В. Винниченка через змістову та формальну організацію його художньої прози. Розкрито сутність понять "авторська інтенція", "наратор", "фокалізація", "наративні стратегії". Досліджено особливості вираження явних та імпліцитних авторських намірів, розглянуто способи існування суб'єкта наративу у раннній прозі митця (1901 - 1906 рр.). Простежено авторську установку на зображення психології людини та ментальних символів національної культури, проаналізовано особливості вираження суб'єкта наративу та функції наративних стратегій (наративний час, комунікація наратора з читачем) у прозі В. Винниченка 1907 - 1920 рр. Виокремлено способи об'єктивації інтенції щастя та національних архетипів. З використанням наративного методу досліджено типи нарації, дискурсивні форми передачі мовлення, види авторської комунікації у період створення політично-філософських романів (1921 - 1951 рр.). Проаналізовано прихований зміст творів через інтерпретацію авторських знаків: засобів авторської метафоризації, багатозначності, архетипності, поліваріантних "маскарадних" форм авторської присутності.

На підставі результатів аналізу, що грунтується на ідеї структурної функціональності суб'єкта викладу, вперше виокремлено, класифіковано й описано наративні стратегії у прозі В. Винниченка. Визначено наскрізні образи-символи, за допомогою яких прочитуються імпліцитні авторські наміри. Вперше проаналізовано авторські установки та наративні стратегії в еміграційній творчості письменника, зокрема, у маловідомих романах "Нова заповідь" і "Вічний імператив".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА=411.4)-4 Винниченко В.К. 534 + Ш5(411.4=4ФРА)-4 Винниченко В.К. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367765 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського