РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000300902<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ковальов Є. А. 
Ришельєвський ліцей в соціально-культурних процесах Південної України (перша - друга третини XIX ст.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Є. А. Ковальов; Київ. ун-т ім. Б.Грінченка. - К., 2010. - 19 c. - укp.

Визначено, що школи на Півдні України розвивалися на початку ХІХ ст. у контексті швидкого соціально-економічного прогресу краю, що породив значний попит на освітні послуги. Встановлено, що заснування Ришельєвського ліцею в 1817 р. було обумовлено попитом на освітні послуги з боку елітарних верств суспільства, для яких була привабливою модель класичної освіти та релігійного виховання, запропонована французьким емігрантом абатом Д.Ш. Ніколем, який став першим директором ліцею. Доведено, що з часу заснування ліцей є полем ідеологічної боротьби між прихильниками та супротивниками тієї реакційної політики в галузі освіти, яку проводило на межі 1810-х - 1820-х рр. ХІХ ст. Міністерство духовних справ і народної освіти, що істотно ускладнило становлення ліцею, не даючи визріти в ньому певній системі освітніх традицій. З'ясовано, що соціальні запити у південноукраїнському регіоні на фахівців у різних сферах державного управління й економіки зумовили перетворення ліцею на ВНЗ, що остаточно закріпив його статус 1837 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР7)5 + Т3(4УКР7)472-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372817 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського