РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000301635<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нешпор О. В. 
Розробка бронезахисних кераміко-полімерних композиційних матеріалів на основі реакційноспеченого карбіду кремнію : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / О. В. Нешпор; НАН України, Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М. Францевича. - К., 2011. - 25 c. - укp.

Визначено, що кінетична енергія бронебійних куль з термозміцненим сталевим осердям трансформується у поверхневу енергію, створюючи вільну поверхню дрібнодисперсних фрагментів кераміки. Це відбувається завдяки особливостям структури реакційноспеченого карбіду кремнію, що містить вільний кремній (10 - 15 мас.%), який розташований на межах зерен спеченого каркасу. В цій структурі розповсюдження руйнівних тріщин відбувається переважно по міжзеренним межам, що суттєво збільшує площу питомої поверхні диспергованої кераміки. Вперше визначено механізми руйнування полімерно-волокнових композитів за дисипації залишкової (після руйнування керамічного шару) енергії бронебійної кулі в полімерних підпорах. В склокомпозитах з епоксидним зв'язувальним руйнування відбувається за когезійним механізмом як руйнування волокон разом з матрицею, а в композитах з поліуретановим зв'язувальним - за адгезійним механізмом з розшаруванням межі волокно-матриця та руйнуванням окремих волокон. Запропоновано визначати бронестійкість кераміки за допомогою емпіричного критерію, який враховує долю початкового імпульсу індентора (кількості руху), що витрачається на пробій матеріалу певної густини та товщини. Визначено стадії процесу проникнення стрижня з термозміцненої сталі, які відбуваються за динамічної взаємодії керамікс-полімерної перешкоди з бронебійними кулями. Показано, що кінетична енергія осердя кулі з термозміцненої сталі (за граничної деформації до 1 %) трансформується у поверхневу енергію за крихкого руйнування осердя, диспергуванні шару кераміки та часткового відшарування його від підпору з пластичною деформацією полімерного композиту. Визначено, що збільшення ударної в'язкості склокомпозиту з епоксидним зв'язувальним досягається за рахунок збільшення вмісту отверджувача (поліетиленполіаміну) до 20 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.28 + Л463.3 + К781.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382924 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського