РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000301862<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткачук О. В. 
Розроблення способів оксинітрування для підвищення зносо- та корозійної тривкості титанових сплавів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / О. В. Ткачук; НАН України, Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. - Л., 2010. - 20 c. - укp.

Встановлено закономірності формування на поверхні титанових сплавів оксинітридів регламентованого складу за умов модифікування нітридних шарів киснем і розроблено способи оксинітрування для підвищення зносо- та корозостійної тривкості титанових сплавів. Показано, що оксинітрування титанових сплавів за схемою модифікування нестехіометричного нітриду титану киснем реалізується за парціального тиску кисню <$E0,0001~ symbol Ь ~0,1~ roman Па>. Ефект оксинітрування (приріст поверхневої мікротвердості відносно відповідного азотування) зафіксовано у діапазоні парціального тиску кисню <$E0,0001~ symbol Ь ~0,01~roman Па>. Встановлено зв'язок між параметрами азотування, які впливають на нестехіометрію нітриду титану, та ступенем модифікування нітриду титану киснем. Показано, що контрольоване модифікування киснем нітриду титану є більш інтенсивним за нижчих значень параметрів азотування (якщо склад нітриду титану є ближчим до нижньої межі області його гомогенності), а ефект оксинітрування вищий за вищих значень параметрів азотування (якщо склад нітриду титану є ближчим до верхньої межі області його гомогенності). Встановлено залежність між параметрами кисневмісного середовища, структурно-фазовим станом поверхневих шарів і складом оксинітриду титану за модифікування нестехіометричного нітриду титану киснем. Виявлено, що зі зменшенням парціального тиску кисню у діапазоні <$E0,0001~ symobl Ь ~0,1~roman Па > та зі зниженням температури початку модифікування від 950 до <$E650~ symbol Р roman C> та скорочення його часу формуються оксинітриди титану складу, наближеного до еквіатомного, що сприяє збільшенню ефекту оксинітрування.

Доведено, що зміна параметрів процесу оксинітрування дозволяє формувати регламентований структурно-фазовий стан поверхневих шарів, зокрема, з оксидною й окинітридною плівками та нижчим рівнем поверхневого зміцнення, та з оксинітридною плівкою та вищим рівнем поверхневого зміцнення, який є ефективним для різних умов експлуатації. Розроблено способи оксинітрування, за допомогою яких формується регламентований структурно-фазовий стан поверхневих шарів титанових сплавів, який забезпечує підвищення зносотривкості й опору корозії у кисневмісних кислотах високих концентрацій за збереження високого рівня механічних характеристик титанової матриці.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.436.61 + К651.61,351

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372466 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського