РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000303786<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Назарчук С. М. 
Спікання при високому тиску алмазних порошків двох рівнів дисперсності для одержання зносостійких полікристалічних композитів з підвищеною термостабільністю : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / С. М. Назарчук; НАН України, Ін-т надтвер. матеріалів ім. В.М. Бакуля. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Встановлено, що в межах похибки експерименту залежність показника дроблення великої складової суміші алмазних порошків за дії тиску 8 ГПа від її вмісту в вихідній суміші описується сигмоїдальною функцією, згідно з якою помітні втрати великої складової від дроблення відбуваються, якщо її кількість в суміші перевищує 65 %. Показано, що за дії високих тиску та температури на алмазні порошки розміром 0,2 мкм і менше тиск на вільній поверхні пор відповідає термодинамічній області стабільності алмазу, що виключає графітизацію за рахунок прямого фазового перетворення алмазу в графіт, тому графітизація алмазних нанопорошків відбувається, в основному, за рахунок взаємодії з киснем і оксигенвмісними групами на поверхні частинок. Встановлено, що проведення десорбції газів з поверхні частинок алмазного нанопорошку АСМ5 0,1/0 шляхом його вакуумної обробки в поєднанні з механічною герметизацією робочого об'єму збільшує твердість спечених з нього полікристалів в 2 - 2,5 раза за рахунок зменшення графітизації алмазних наночастинок. Показано, що в процесі спікання за тиску 8 ГПа та температур 1650 - 1850 °С суміші нанопорошків алмазу та вольфраму між алмазними наночастинками відбувається утворення наночастинок карбіду вольфраму, хімічно зв'язаних з алмазними, що забезпечує поєднання в спеченому композиті високих твердості та тріщиностійкості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського