РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000304290<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Боршуляк А. М. 
Стильова еволюція символіки "пасіонності": бароко та романтизм : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.03 / А. М. Боршуляк; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. - О., 2010. - 20 c. - укp.

Систематизовано музично-риторичні фігури, музичні інтонації та теми "пасіонного" характеру, а також впроваджено їх розподіл на п'ять груп символів (печалі, страждання, страстей, спокутування та відродження), що дозволяє простежити емоційне наростання "пасіонного" почуття. Запропоновано універсальну концепцію функціонування стильової символіки "пасіонності". Досліджено, що будь-яке "пасіонне" переживання, виражене різноманітними принципами, завершується відродженням і благодаттю. Виділено етапи існування й історичний розвиток символіко-риторичного мислення та висвітлено процес генезису й еволюції символіки "пасіонності". Розкрито феномен стильової символіки "пасіонності" в контексті виявлення художньої образності в творах Й.С. Баха та Ф. Ліста як яскравих представників символіко-риторичного мислення епох бароко та романтизму. Введено поняття "барочний романтизм" і продемонстровано на прикладі фортепіанних творів Ф. Ліста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(0)-2 + Щ310.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375389 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського