РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000304319<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бахтіна Т. О. 
Стінові матеріали карбонізаційного твердіння на основі вапна : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Т. О. Бахтіна; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. - Сімф., 2009. - 20 c. - укp.

Теоретично доведено й експериментально підтверджено можливість одержання стінового будівельного матеріалу карбонізаційного твердіння на осноі вапна та карбонатних побічних продуктів каменевидобутку. На підставі дослідження кінетики процесу карбонізації вапна доведено, що швидкість карбонізації <$Eroman Ca(OH) sub 2> залежить від швидкості дифузії вуглекисного газу та вологості вапняного тіста, розраховано значення енергії активації процесу карбонізації вапна та зроблено висновок про велику реактивну здатність <$Eroman Ca(OH) sub 2> вступати у хімічну взаємодію з <$roman CO sub 2>. Запропоновано механізм карбонізації вапна й експериментально встановлено, що процес утворення вторинного карбонату кальцію у разі штучної карбонізації вапняного тіста багатостадійний і пов'язаний з утворенням різних проміжних з'єднань: гідратованих карбонатів кальцію різного ступеня гідратації та гідрокарбонату кальцію. Виявлено, що структура матеріалу, одержуваного з вапняного тіста карбонізаційного твердіння включає молекули <$Eroman Ca(OH) sub 2>, <$Eroman {CaCO sub {3 prime } xCa(CO) sub {2 prime } yH sub 2 O}> та <$Eroman {Ca(HCo sub 3 ) sub 2 }>, зв'язаних з карбонатом кальцію. Виявлено, що водостійкість штучного каменю на основі вапна карбонізаційного твердіння залежить від товщини карбонізованого шару: зі збільшенням товщини карбонізованого шару підвищується показник <$Eroman K sub р>, який досягає значень 0,7 - 0,8.

Вперше на підставі експериментально-розрахункових даних проведено математичне моделювання процесу карбонізації вапняних систем. Виявлено закономірності одночасного впливу основних технологічних чинників - питомого тиску пресування, вологості сировинної суміші, температури та часу карбонізації на фізико-механічні властивості штучного каменю карбонізаційного твердіння на основі вапна, визначено оптимальні технологічні умови його одержання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л459.422 + Н303.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369300 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського