РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000304639<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Онищук І. П. 
Структура видових комплексів дощових червів Octolasion tyrtaeum s.lato (Savigny, 1826) та Octodrilus transpadanus s.lato (Rosa, 1884) (Oligochaeta, Lumbricidae) на території України: генетичні, каріологічні та морфологічні особливості : автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / І. П. Онищук; НАН України, Ін-т зоології ім. І.Шмальгаузена. - К., 2009. - 24 c. - укp.

У ході дослідження встановлено, що Ot. tyrtaeum s.l. представлений щонайменше 19-ма біотипами різного ступеня генетичної диференціації. У Північній і Центральній Україні домінують дві генетично поліморфні симбіотопічні форми, на які доводиться близько 95 % досліджених особин і які відрізняються фракціями неспецифічних естераз. Для них характерний субтриплоїдний набір хромосом (2n + x = 38) і аномальний сперматогенез, що протікає за числа хромосом, меншого за гаплоїдне; вони різняться розмірами і деякими пропорціями тіла. На півдні виявлено виключно клонові форми, що мають (за показниками каріологічного аналізу червів з Криму) триплоїдну структуру генома (3n = 54) та ряд морфологічних особливостей. Виявлено поліплоїдні (4n, 7n) хромосомні раси Oc. transpadanus s.l.і досліджено генетичну структуру популяцій цього видового комплексу. Встановлено, що материкова популяція представлена рядом клонових та гіперваріабельних біотипів. Тетраплоїдні Oc. transpadanus (с. Мостове, АР Крим) від материкових біотопів ідентифікуються за наявністю ряду специфічних алелей та морфологічними особливостями (подовженням пояска та пубертатних валиків, майже чорним забарвленням покривів, розмірними характеристиками). Встановлено, що еволюція кріотипів обох видових комплексів супроводжувалась поліплоїдизацією геному, що призвело до утворення поліплоїдних серій та переходу від амфіміктичного розмноження до факультативного та облігатного партеногенезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.144.3Lum(4УКР)

Шифр НБУВ: РА368285 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського