РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000307040<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Куцериб Т. М. 
Трансформаційна роль риючих ссавців у екосистемах верхів'я басейну Дністра : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Т. М. Куцериб; НААН України, Ін-т агроекол. і економіки природокористування. - К., 2011. - 16 c. - укp.

Досліджено особливості рийної діяльності ссавців у гірських екосистемах Старосамбірщини Львівської області в межах Верхньо-Дністровських Бескид. Описано основні типи середовищетвірної активності тварин і наведено висновки щодо наслідків їх життєдіяльності у лісових і лучних біотопах середньогір'я Карпат. Доведено, що рийна діяльність Talpa turopaea L. та Sus scrofa L. суттєво впливає на грунтотвірні процеси гірських екосистем, а також на рослинний покрив. Наведено стислу характеристику пориїв влітку та восени, проведено порівняння рийної діяльності Talpa turopaea L. та Sus scrofa L, кількості їх викидів і пориїв, їх розмірів у різних біотопах, що з'явились протягом періоду досліджень. Описано основні системи нір крота європейського (Talpa turopaea L.) та проведено дослідження за слідами його землерийної активності, схематично зображено архітектуру нір. Наведено висновки щодо динаміки чисельності викидів крота, структури його нір та показано наслідки його життєдіяльності. Подано відомості про вміст таких хімічних елементів, як фосфор рухомий, азот гідролізувальний, калій, кальцій, а також про pH грунту у викидах крота європейського різного віку (одноденний, свіжий та старий викиди, а також непошкоджений грунт). Показано, що внаслідок перекопуання грунту, грунториї створюють сприятливі умови для розвитку одних видів рослин, і пригнічують розвиток інших.


Індекс рубрикатора НБУВ: П031.85

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381680 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського