РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000307101<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Михалевич В. В. 
Трансформація символу центру в західноєвропейській культурі : автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / В. В. Михалевич; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. - К., 2011. - 18 c. - укp.

Проаналізовано особливості трансформації символу центру в західноєвропейській культурі. Доведено, що у культурі домодерну символ центру конституює ціннісну ієрархію, пов'язуючи емпіричну чуттєву реальність, що знаходиться на периферії Всесвіту, з ідеальним та всезагальним, що знаходиться в центрі. Обгрунтовано, що в античності логоцентрична картина світу базується на ідеях-ейдосах, що виступають символами, які поєднують фізичний світ та його духовний трансцендентний центр-Єдине (Благо). В межах середньовічної культури Логос як безособовий закон Універсуму трансформувався в образ Ісуса Христа, найвищою символізацією якого є людина. Висвітлено питання секуляризації розуміння центру та його символів в новоєвропейській культурі. Зазначено, що ідейні напрямки романтизму, ірраціоналізму та психоаналізу переносять людський центр в почуттєво-емоційну та несвідому сфери, які виражаються традиційною символікою центру. Визначено, що у ситуації постмодерну духовний та фізичний центри відсутні, а їх символи деградують у симулякри.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.172

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377906 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського