РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000307248<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баран В. Д. 
У пошуках джерел українського народу : вибр. наук. пр. / В. Д. Баран, Я. В. Баран; Нац. НДІ українознав., Від. укр. етнології. - К., 2011. - 799 c. - Бібліогр.: с. 560-563 - укp.

Проаналізовано особливості походження українського етносу у взаємозв'язку з давніми слов'янами на території України. Наведено найдавніші писемні відомості про слов'ян. Розглянуто питання про велике розселення слов'ян і зародження сучасних слов'янських народів. Описано етнокультурні процеси в період Києво-руської держави. Висвітлено процеси формування черняхівської культури як найбільш вираженого соціально-економічного та культурного утворення першої половини І тис. н.е. на території південно-східної Європи, дослідження черняхівських пам'яток у верхів'ях Дністра та Західного Бугу. Розкрито проблему участі черняхівського населення у процесах формування слов'янської культури раннього середньовіччя. Особливу увагу приділено вивченню складових частин матеріальної культури населення (ліпна кераміка, житлове будівництво, особливості поховального обряду) у контексті етнографічних особливостей певних етнічних спільнот.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-01 я4 + Т4(45УКР)-3 я4

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО30400 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського