РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000307303<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Литвиненко Л. М. 
Удосконалення епідеміологічного нагляду за дифтерією і правцем за результатами серологічних досліджень : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Л. М. Литвиненко; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. - К., 2009. - 24 c. - укp.

Проведено аналіз 2005 серологічних досліджень з діагностичною метою і 2530 - за епідемічними показниками за період 1990 - 2008 рр. Наведено результати впровадження додаткових технологічних прийомів для підвищення інформативності основного серологічного тесту - реакції пасивної гемаглютинації. Визначено, що до 50 % гіподіагностики на рівні первинного діагнозу та до 30 % гіпо- та гіпердіагностики на рівні остаточного діагнозу пов'язані з використанням тільки вихідних рівнів дифтерійного антитоксину. Зазначено, що 65,8 % контактних підлягали естреній імунізації, а 12,2 % мали характерні серологічні ознаки дифтерійної інфекції. Встановлено рівні антибактеріальних антитіл (IgG, IgA, IgM-ізотипів) проти дифтерії у здорового населення, які мали бімодальний характер розподілу та характерні вікові особливості. За результатами комплексної оцінки антитоксичного й антибактеріального імунітету визначено контингенти ризику з захворювання на дифтерію та носійство токсигенних коринебактерій. Визначено, що достовірно низькі <$Eroman p ~<<~0,05> рівні антибактеріальних IgA-антитіл визначено як регіональна особливість протидифтерійного імунітету. Показано, що гіперімунізація дорослого населення проти правця в ході масових щеплень проти дифтерії комплексними препаратами сформувала прошарок дорослого населення (25,9%) з надвисоким рівнями протиправцевого антитоксину $Esymbol У ~4~ roman {МО"/"мл}>, для якого доцільно застосування подальшої імунізації під серологічним контролем. Встановлено необхідність контролю специфічного імунітету проти правця та дифтерії на межі пенсійного віку. Охарактеризовано критичні фактори ризику захворювання та смерті від пра

вця (невідповідність між документованою щепленістю, фактичною захищеністю й отриманням екстренних щеплень). Зроблено оцінку економічної ефективності імунізації під серологічним контролем у порівнянні з вартістю лікування та протиепідемічних заходів щодо випадків правця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.23-2 + Р194.64-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366398 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського