РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000309321<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пацко О. В. 
Фізіологічні основи використання асоціацій діазотрофів з метою підвищення ефективності симбіотичної азотфіксації : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.12 / О. В. Пацко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено фізіологічні особливості високоефективного функціонування симбіотичних систем Medicago sativa (L.), Glycine max (L.) Merr. та авто- та гетеротрофних азотфіксувальних організмів у агроценозах. Розроблено наукові основи підсилення ефективності процесу сімбіотичної азотфіксації атмосферного азоту, інтенсивності фотосинтезу та підвищення продуктивності за рахунок активності інтродукованих штамів бульбочкових бактерій і синьо-зеленої водорості. Розроблено критерії оцінювання та відбору високоефективних штамів бульбочкових бактерій і синьо-зелених водоростей на різних етапах формування їх симбіозу з люцерною та соєю. Визначено, що найбільш сумісними партнерами водорості Nostoc punctiforme є штами-транспозанти Sinorhisobium melliloti - T37, I-2, T17 та штам Bradyrhizobium japonicum - T66. Виявлено, що фізіологічною особливістю систем, утворених за участю відібраних штамів мікроорганізмів, є висока нітрогеназна активність кореневих бульбочок рослини-господаря. Показано, що бінарна інокуляція насіння активними штамами діазотрофів позитивно впливає на формування фотосинтетичного апарата, інтенсивність фотосинтезу, сприяє підвищенню врожайності рослин і покращанню якості продукції, підвищує адаптивні властивості рослин люцерни за умов окиснювального стресу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П058.13-8 + П032.505.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського