РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000311099<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ликова Н. М. 
Фрески середньовічної Тавріки як феномен християнської культури : автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / Н. М. Ликова; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. - Сімф., 2011. - 20 c. - укp.

На матеріалі пам'яток XIII - XV ст. розкрито особливості розвитку монументального живопису середньовічного Криму, простежено шляхи проникнення візантійської культури на територію півострова та відображення її традицій у художньому житті. З огляду на історичні та релігійні процеси того часу проблему фрескового живопису розглянуто на тлі християнської культури в цілому. До XIII - XV ст. кримський фресковий живопис, увібравши в себе основні риси візантійського мистецтва "Палеологівського ренесансу" та місцеві традиції культури середньовічної Таврики, сформувався в унікальний культурний феномен. Із синтезу всього найкращого, досягнутого у Візантійській імперії, та власне самобутнього кримського мистецтва склався той кримсько-візантійський стиль мистецтва, який відобразився в пам'ятках середньовічного Криму. Доведено, що картина світу кримських середньовічних живописців, явлена в мистецтві фрески XIII - XV ст., склалася в цілісну систему художньо-образних уявлень про реальну дійсність. Суворі лики святих, мужніх подвижників і самовідданих аскетів, незворушна одноманітність іконописних сюжетів, повсюдно повторювані образи воїнів-захисників, строгість колориту - все це цілком відповідало суворій дійсності середньовічної Таврики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-34-021.727 + Т3(4УКР-6КРМ)4-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385172 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського