РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000312229<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сіндаровська Я. Р. 
Agrobacterium-опосередкована транзієнтна експресія генів рекомбінантних білків (GFP, <$Ebold beta>-глюкуронідази та інтерферону альфа 2b) в рослинах роду Nicotiana L. : автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / Я. Р. Сіндаровська; НАН України, Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Розроблено протокол одержання рекомбінантних білків шляхом Agrobacterium-опосередкованої транзієнтної експресії відповідних трансгенів. Розроблено протокол для транзієнтної експресії генів чужорідних білків, які знаходились у генетичних конструкціях різних типів, у рослинах роду Nicotiana. Досліджено вплив окремих біологічних факторів на рівень нагромадження рекомбінантних білків. Показано важливе значення виду рослини-продуцента для одержання цільових білків методом Agrobacterium-опосередкованої транзієнтної експресії. Серед австралійських представників роду Nicotiana відібрано види рослин, які нагромаджують репортерний білок GFP у великій кількості у разі використання векторних конструкцій різних типів. У результаті трансформації експлантів бактерією A. rhizogenes одержано трансгенну кореневу культуру "hairy roots", з якої регенеровано рослини. Проведено оцінювання трансгенних росилин. З'ясовано, що вміст репортерного білка залежить від стадії розвитку рослини та віку листків, у яких відбувається транзієнтна експресія. Доведено, що супресор сайленсингу генів p19 збільшує вміст репортерного білка GFP, ген якого входить до складу модульної рекомбіназної векторної системи експресії. Показано, що фітогормони (ауксини, цитокіни) у різних концентраціях, метилжасмонат та інгібітори його біосинтезу не впливають на нагромадження репортерного білка за транзієнтної експресії.

Розроблено методику двостадійної очистки репортерного білка GFP з рослинного екстракту. Показано транзієнтну експресію гена uidA (кодує білок <$Ebeta>-глюкуронідазу) у рослинах видів N. excelsior і N. cavicola, продемонстровано активність даного ферменту. Одержано інтерферон альфа 2b людини у рослинах виду N. excelsior шляхом транзієнтної експресії гена та доведено біологічну активність даного білка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367329 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського