РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000312426<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нікітін О. А. 
Удосконалення моніторингу, профілактики та методів лікування лептоспірозу у собак : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. А. Нікітін; Одес. держ. аграр. ун-т. - О., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше встановлено, що собаки в м. Житомир інфіковані 8-ма серологічними групами лептоспір, і хвороба реєструється у всіх мікрорайонах. В етіологічній структурі антигенів збудника лептоспірозу собак виявлено домінування таких серогруп лептоспір, як Icterohaemorrhagiae (22,9 %), Yavanica (14,3 %), Batavia (8,6 %), Haebdomadis (2,9 %), Tarassovi (5,7 %), Pomona (2,9 %), Australie (2,9 %), Canicola (5,7 %). У разі цього 34,3 % собак одночасно уражені кількома патогенними серогрупами лептоспір. Встановлено, що у крові собак, хворих на лептоспіроз, достовірно (P<0,05 -P<0,001) знижено кількість еритроцитів, тромбоцитів, уміст гемоглобіну, достовірно підвищені (P<0,05) показники гематокриту та ШОЕ. Доведено, що такі показники, як співвідношення альбумінів і глобулінів, уміст загального білірубіну, сечовини, креатиніну, активнісгь АЛТ, ACT, ГГТП, ДДГ, а-амілази, ЛФ, креатинкінази та коефіцієнт Де Рітіса, мають вагоме діагностичне значення за комплексної діагностики лептоспірозу собак з урахуванням результатів дослідження РМА. Виявлено високу ефективність лікування собак у разі сумісного перебігу лептоспірозу та бабезіозу за введення в комплексну схему гамавіту та відмитих еритроцитів собак. Встановлено необхідність у проведенні гематологічних, біохімічних, серологічних (РМА) досліджень хворих на лептоспіроз собак через 14 діб після проведення лікування, з метою визначення доцільності подальшого лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.218-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382900 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського