РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000312486<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скрипченко М. П. 
Технологічні засади вдосконалення процесу виробництва кам'яновугільного просочувального пеку : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.07 / М. П. Скрипченко; Укр. держ. н.-д. вуглехім. ін-т. - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше доведено, що особливістю малопіролізованих кам'яновугільних смол є підвищена реакційна здатність, яка проявляється у нагромадженні ними нерозчинних у хіноліні компонентів за термічного фракціонування на відміну від смол середнього та високого ступенів піролізованості. Показано, що найбільш конденсовані (високомолекулярні) компоненти смоли мають розрахункову порогову температуру початку хімічних перетворень 320 - 325 °С. Наявність і значення порогової температури вперше експериментально підтверджено, вперше показано роль висококиплячих фракцій смоли в гальмуванні процесу нагромадження нерозчинних у хіноліні речовин за її термічного фракціонування. Доведено можливість вибіркового зниження температури розм'якшення пеку без суттєвої зміни решти показників якості. Розроблено нову технологію виробництва просочувального пеку на основі малопіролізованої смоли без стадії попередньої підготовки сировини та новий спосіб вибіркового зниження температури розм'якшення пеку. Обгрунтовано перевагу розробленої технології в порівнянні з найпоширенішими в промислово-розвинених країнах способами одержання просочувального пеку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.033.38

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383495 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського