РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000312728<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Голояд Я. Б. 
Обгрунтування вибору оперативного лікування гострого холециститу у хворих із аліментарним ожирінням : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Я. Б. Голояд; Буков. держ. мед. ун-т. - Чернівці, 2011. - 20 c. - укp.

Проведено клінічні та біохімічні обстеження крові та сечі, комп'ютерну спірографію, оксиметричним моніторинг, УЗД, ЕКГ і інші, встановлено зміни гострофазних білків методом диск-електрофорезу в поліакриламідному гелі, органоспецифічних ферментів (АлАТ, АсАТ, аргінази), перекисного окислення ліпідів (дієнових кон'югат, малонового альдегіду), антиоксидантного захисту (трансферину, церулоплазміну, карбоангідрази, каталази); стан гуморального імунітету (Ig G, Ig A, Ig M ), зміни стресового гормону кортизолу у хворих на гострий холецистит та аліментарне ожиріння. У хворих на гострий холецистит та аліментарне ожиріння в процесі лікування відзначено важчий перебіг патологічного процесу після лапаротомної холецистектомії, про що свідчить достовірне погіршення показників загальноклінічних методів обстеження. Вміст Ig G у фракціях сироваткового білка характеризувався зростанням імунних комплексів втричі, які локалізувалися в крупнопористому гелі та значним зменшенням його у фракціях 23-21, що вказувало на зниження природного імунного захисту у цих хворих. В ексудаті черевної порожнини у разі перитоніту різко зростала кількість імунних комплексів антиген-антитіло Ig G та Ig А в крупнопористому гелі, що свідчило про переміщення цих класів імуноглобулінів у черевну порожнину з крові. У хворих на гострий холецистит і аліментарне ожиріння, які були оперовані лапаротомно, констатовано достовірне збільшення рівня кортизолу в крові майже у 1,5 раза (на 42,8 %), що вказувало на більшу вираженість стресової реакції порівняно з хворими оперованими лапароскопічно. Лапароскопічне хірургічне лікування гострого холециститу, поєднаного з аліментарним ожирінням, базувалося на дотриманні етапів проведення операцій із постійним оксиметричним моніторингом, використанням подовжених троакарів, створенням умов для зниження внутрішньоочеревинного тиску до 5 - 7 мм.рт.ст., фовлерівського положення з поворотом на лівий бік і фіксацією хворого, використанням лапароліфтингу, ретрактора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11-5 + Р413.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського