РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000312807<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ваховська О. В. 
Вербалізація концепту ГРІХ в англомовному дискурсі XIV - XXI ст. : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. В. Ваховська; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено зміст та структуру концепту Гріх, вербалізованого засобами англійської мови, та їх діахронічного варіювання в англомовному світському дискурсі XIV - XXI ст. Гріх визначено як лінгвокультурний релігійно-етичний соціорегулятивний концепт. Семантичні зв'язки лексем-найменувань гріха, об'єднаних семою "порушення", структурують лексико-семантичне поле з двома мікрополями "порушення моральне / Божественного закону", що організують семантичний простір його номінацій у вигляді мережі концептів, профільованих у концептуальних доменах релігійне та світське. Когнітивні метафори гріха утворено корелятами поняттєвих груп "Фізичний об'єкт", "Людина", "Тварина", "Рослина". Репрезентантами гріха у метоніміях є диявол, жінка, ознака, колір та їх експлікації, умотивовані християнськими символами. У діахронії найсуттєвіше змінюється оцінна складова гріха з негативної до нейтральної та позитивної.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-310 + Ш143.21-03 + С2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського