РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000313177<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хмизов А. О. 
Оптимізація тактики інфузійно-трансфузійної терапії крововтрати при хірургічному лікуванні тяжких деформацій хребта у підлітків : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / А. О. Хмизов; МОЗ України, Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. - Донецьк, 2011. - 19 c. - укp.

Узагальнено результати обстеження та лікування 89-ти хворих сколіозом III - IV ступеня, прооперованих у 2003 - 2007 рр. в клініці патології хребта та суглобів дитячого віку й які перебували в післяопераційному періоді у відділі анестезіології й інтенсивної терапії інституту патології хребта та суглобів ім. проф. М. І. Сигенка АМН України. Середній вік хворих склав (13,7 ± 4,5) років. Більшість хворих була жіночої статі (n = 78, 87,6 %). Наведено теоретичне узагальнення та рішення наукової задачі оптимізації інфузійної терапії крововтрати за хірургічного лікування тяжких деформацій хребта у дітей. Її рішення досягнуто шляхом розробки та впровадження в клінічну практику індивідуалізованого підходу до проведення інфузійно-трансфузійної терапії крововтрати за хірургічного лікування тяжких деформацій хребта у дітей. Проведення рестриктивної інфузійної терапії призводило до розвитку гіповолемії в післяопераційному періоді, то проявлялося в одночасному зниженні в порівнянні з початковими об'ємів лівого шлуночка, як кінцево-систолічного (на 63,0 ± 4,5 %), так і кінцево-діастолічного (на 59,4 ± 7,3 %) і супутнього цим змінам ударного об'єму (на 53,8 ± 6,7 %) одразу після операції. Зазначені зміни найбільш швидко компенсувалися у хворих які одержували препарати модифікованого желатину з емульсією перофторвуглецю та післяопераційною реінфузією дренажної крові - під кінець першої доби після операції. За використання препаратів донорської крові в складі інфузійно-трансфузійної терапії періопераціонного періоду хірургічної корекції сколіотичної деформації хребта показники киснево-транспортної функції крові нормалізувалися на нетривалий час (24 - 36 год) після гемотрансфузій. У хворих, які не одержували препарати донорської крові відзначався високий коефіцієнт екстракції кисню до п'ятої доби після втручання. Методика періопераційної інфузійно-трансфузійної терапії за хірургічної корекції тяжких деформацій хребта у підлітків, яка поєднує застосування модифікованого желатину з емульсією перофторвуглецю та післяопераційною реінфузією дренажної крові за наявності контролю показників центральної гемодинаміки та транспорту кисню дозволяє активізувати хворих на (7,9 ± 0,6) добу, тоді як за використання гемотрансфузії - тільки на (12,9 ± 0,9) добу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.25-59

Шифр НБУВ: РА386915 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського