РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000313180<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пікареня Д. С. 
Формування гідротермально-метасоматичної мінералізації в зонах розломів : автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.01 / Д. С. Пікареня; НАН України, Ін-т геол. наук. - К., 2011. - 36 c. - укp.

Досліджено положення та структурну позицію гідротермально-метасоматичної мінералізації в зонах розломів. Польовими спостереженнями показано, що глибинні та більш високопорядкові розломи характеризуються наявністю природних імпульсних електромагнітних полів, які виникли за їх закладання та супроводжують всі етапи їх розвитку. Проведені експериментальні дослідження з вивчення впливу теплових та електромагнітних полів на зразки гірських порід доводять, що вони сприяють появі та розвитку гідротермально-метасоматичної мінералізації в розломах. Зокрема, вони обумовлюють додаткову мобілізацію та міграцію розчинів і речовини з порід, забезпечують прискорення проходження фізико-хімічних реакцій, дозволяють знизити температури дисоціації речовин і мінералоутворення. На підставі експериментальних даних і геолого-генетичних закономірностей розвитку метасоматозу на конкретних геологічних об'єктах сформульовано геолого-генетичну модель формування гідротермально-метасоматичної мінералізації в зонах глибинних розломів, яка відноситься до групи літораль-секреційних або метаморфогенно-гідротермальних моделей рудоутворення. Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено геолого-геофізичний пошуковий критерій зон прояву мінералізації, що пов'язаний зі зміною рисунку магнітного й імпульсного електромагнітного полів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390.51 + Д450.033 + Д347.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386934 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського