РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000315795<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горовенко Н. Г. 
Аналіз внеску поліморфних варіантів генів GSTT1, GSTM1, GSTP1 у розвиток критичних станів та органних дисфункцій у недоношених новонароджених з низькою масою тіла / Н. Г. Горовенко, Є. Є. Шунько, З. І. Россоха, О. М. Ковальова, В. І. Похилько // Здоровье женщины. - 2010. - № 5. - С. 176-179. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Представлено результати дослідження поліморфізму генів GSTT1, GSTM1 і GSTP1 у недоношених новонароджених із низькою масою тіла, які перебували на лікуванні у неонатальних відділеннях інтенсивної терапії. Встановлено, що в новонароджених із генотипом GG гена GSTP1 вірогідно частіше розвивалися перивентрикулярна лейкомаляція та внутрішньошлуночкові крововиливи III - IV ступеня, а за наявності в них генотипу AG гена GSTP1 - пневмонія. У новонароджених з генотипом GSTP1"-" є вірогідно вищим відносний ризик застосування штучної вентиляції легень (ШВЛ) і кисневої підтримки, а з генотипом GSTM1"-" - застосування кисневої підтримки, а в разі поєднання в дітей GSTT1"-"/GSTM1"-" - відносний ризик застосування кисневої підтримки є вірогідно вищим удвічі. У новонароджених із AG генотипом гена GSTP1 є вірогідно вищим відносний ризик застосування ШВЛ, кисневої та гемодинамічної підтримки, а з GG генотипом - ШВЛ і кисневої підтримки. Отже, наявність певних поліморфних варіантів генів GSTT1, GSTM1, GSTP1 у недоношених новонароджених з низькою масою тіла, за результатами дослідження, підвищує відносний ризик застосування респіраторної та гемодинамічної підтримки в разі розвитку критичних станів у неонатальний період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського