РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000316878<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Добрянський Д. О. 
Багатоцентрове дослідження порівняльної клінічної ефективності препаратів екзогенного сурфактанту "Неосурф" і "Куросурф" у лікуванні респіраторного дистрес-синдрому у недоношених новонароджених / Д. О. Добрянський, О. В. Новікова, З. В. Салабай, О. Я. Децик, Ю. Ю. Дубровна, О. П. Борисюк, О. В. Пастернак, С. В. Процик, І. О. Іванова, Л. В. Бонецька, Г. О. Леженко, Н. С. Щербина // Соврем. педиатрия. - 2010. - № 2. - С. 164-169. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

У відкритому мультицентровому дослідженні порівняно клінічну ефективність натуральних препаратів сурфактанту "Неосурф" і "Куросурф" у лікуванні респіраторного дистрес-синдрому (РДС) у недоношених новонароджених з терміном гестації 26 - 33 тижнів. 90 немовлят, яких лікували Неосурфом, утворили основну групу і перебували під спостереженням. До складу контрольної групи ретроспективно увійшли 52 дітей, які отримували Куросурф у 2005 - 2007 рр. Поширеність більшості перинатальних чинників ризику була приблизно однаковою в обох групах. Немовлята з контрольної групи частіше народжувались за допомогою кесаревого розтину, потребували первинної реанімації і вищих концентрацій кисню (FiO2). Достовірно менше дітей з основної групи одержали лише 1 дозу сурфактанту (49 % проти 65 %). Лікування за допомогою Куросурфу забезпечувало статистично суттєвіше зниження показників FiO2 і середнього тиску у дихальних шляхах (СТДШ), однак площі під кривими FiO2 і СТДШ в перші 6 год. після введення обох препаратів істотно не відрізнялись. 90 % дітей в основній і 85 % новонароджених в контрольній групі вижили до 7 дня життя, а до моменту виписки зі стаціонару відповідні показники становили 83 % і 79 %. Групи не відрізнялись за рівнем захворюваності на бронхолегеневу дисплазію. Частота тяжких внутрішньошлуночкових крововиливів була вищою у немовлят, яких лікували Куросурфом (31 % проти 16 %). Тривалість штучної вентиляції легень, кількість повторних інтубацій і тривалість лікування у відділенні інтенсивної терапії

були вірогідно меншими у дітей, які одержувала Неосурф. Таким чином, за кінцевою ефективністю лікування немовлят з РДС, які народились з масою тіла 750 - 1750 г, емульсія "Неосурф" не поступається суспензії Куросурф.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34 + Р733.412-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського