РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000320437<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іващенко О. А. 
Вплив біологічних середовищ на фізико-хімічні та магнітні властивості карбонільних порошків заліза та нікелю / О. А. Іващенко, Н. В. Бошицька, А. О. Перекос, В. З. Войнаш, В. П. Залуцький, І. В. Уварова // Порошковая металлургия. - 2009. - № 3/4. - С. 3-12. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено зміни, що відбуваються в порошках карбонільного заліза та карбонільного нікелю під впливом біологічних середовищ: водних та таких, що містять плазму крові людини. Встановлено, що з модельними середовищами, що містять плазму крові, порошок карбонільного заліза взаємодіє в 6 разів інтенсивніше, ніж з водними; при цьому окиснення порошку не спостерігається, процеси корозії відсутні. Магнітні властивості порошку після взаємодії з середовищем, що містить плазму, майже не знижуються. Порошок заліза інтенсивно поглинається плазмою крові, при цьому іони Fe<^>3+ утворюють комплексні сполуки з білками. Карбонільний нікель, навпаки, плазмою крові протягом п'яти діб не поглинається, питома поверхня порошку та морфологія частинок після взаємодії практично не змінюються. Вірогідно, плазма крові розчиняє і перетворює метали відповідно до потреб організму. У випадку карбонільного заліза цей процес протікає швидше, ніж процес корозії, у випадку карбонільного нікелю - навпаки.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського