РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000320681<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шаповал Л. М. 
Вплив інтервального гіпоксичного тренування на гемодинамічні ефекти модуляції нейрональної NO-синтази в медулярних кардіоваскулярних нейронах довгастого мозку щурів / Л. М. Шаповал, Л. С. Побігайло, Л. Г. Степаненко, О. В. Дмитренко, В. О. Бурий, В. Ф. Сагач // Фізіол. журн. - 2010. - 56, № 1. - С. 62-71. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Інтервальне гіпоксичне тренування (ІГТ) щурів проводили у скляній камері місткістю 10 л у нормобаричних умовах за допомогою вентиляції камери гіпоксичною сумішшю (12 % О2 в N2) 5 разів no 15 хв з інтервалом у 15 хв щодня протягом 10 діб. Пісія чого в гострих експериментах на наркотизованих уретаном щурах (1,7 г/кг, внутрішньоочеревинно) вивчали вплив модуляції нейрональної NO-синтази (nNOS) в медулярних нейронах, які залучені в нервовий контроль судинного тонусу та серцевої діяльності. Одержані результати свідчать про те, що ІГТ супроводжувалось активацією nNOS у нейронах досліджених ядер. Ефект цієї активації виявився короткочасним: найбільш виражене зниження системного артеріального тиску (САТ) відмічалося в першу добу після закінчення ІГТ, на другу добу ефект послаблювався, а через три доби не спостерігався зовсім. Пригнічення nNOS у кардіоваскулярних нейронах за допомогою ін'єкцій її інгібітора L-NNA в медулярні ядра супроводжувалося здебільшого підвищенням рівня САТ як у контрольних, так і у тренованих щурів. Після попереднього пригнічення nNOS за допомогою 7-нітроіндазолу ін'єкції L-аргініну в медулярні ядра не призводили до розвитку гіпотензивних реакцій. Слід зазначити, що в першу добу після закінчення ІГТ вихідний рівень САТ виявився підвищеним, хоч це підвищення було статистично невірогідним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.11*043.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського