РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000320719<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дмитруха Н. М. 
Вплив Кверцетину та Глутаргіну на показники периферичної крові і неспецифічної резистентності організму щурів за умови кадмієвої інтоксикації / Н. М. Дмитруха // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2009. - № 4. - С. 52-57. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено вплив препаратів кверцетин і глутаргін на показники периферичної крові та неспецифічної резистентності організму щурів лінії Вістар за умови кадмієвої інтоксикації, яку моделювали внутрішньоочеревинним введенням розчину сульфату кадмію в дозі 1/100 ЛД50 (0,4 мг/кг маси тіла). Препарати додавали до їжі піддослідним щурам з першого дня експозиції з розрахунку Кверцетин (10 мг/кг маси тіла) та глутаргін (100 мг/кг маси тіла). Контрольній групі щурів протягом експерименту внутрішньоочеревинно вводили 0,9 % NaCl. Стан периферичної крові і неспецифічної резистентності оцінювали за допомогою стандартних гемато- і імунологічних методів після 30-ти днів експозиції та 6-ти тижнів відновного періоду. Вживання кверцетину щурами з кадмієвою інтоксикацією сприяло нормалізації рівня цинкпротопорфірину та еритроцитів, збільшенню кількості лейкоцитів та лімфоцитів, стимуляції фагоцитарної активності нейтрофілів, зниженню в них оксидативних процесів, зменшенню в крові рівня імунних комплексів. Використання глутаргіну у разі кадмієвої інтоксикації також зменшувало токсичний вплив кадмію на клітини крові, стимулювало неспецифічну резистентність. Позитивний ефект від застосування кверцетину та глутаргіну в щурів і метою профілактики негативного впливу кадмію на показники периферичної крові і неспецифічної резистентності зберігався і після експозиційного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725-642:Г2 + Р281.7/9-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського