РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000321164<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бойчук Т. М. 
Вплив складу та кислотності поверхні Fe-, Co-вмісних каталізаторів на основі цеолітів та ZrO2 на розклад та відновлення оксиду азоту (I) / Т. М. Бойчук, В. Л. Стружко, С. М. Орлик // Укр. хим. журн. - 2009. - 75, № 11/12. - С. 35-43. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Встановлено зв'язок між складом Fe-, Со-вмісних каталізаторів на основі цеолітів і ZrO2 та їх активністю в реакціях розкладу оксиду азоту (I), його відновлення та сумісного відновлення N2O і NO легкими вуглеводнями. Fe-вмісні цеоліти (структури пентасилу і морденіту), які за даними термопрограмованої десорбції аміаку характеризуються поверхневими сильнокислотними центрами, виявляють більшу активність у прямому розкладі закису азоту. Більша ефективність відновлення N2O C3 - C4-алканами, у порівнянні з CO, в тому числі в надлишку кисню (досягнення 90 - 94 % конверсії N2O при більш низьких температурах) за присутності Fe-вмісних цеолітних каталізаторів обумовлена активацією вуглеводнів-відновників на сильних кислотних центрах Бренстеда. У разі сумісного відновлення N2O та NO C3 - C4-алканами при 400 - 450 <$E symbol Р>C більш високі конверсії N2O досягаються на Fe-вмісному, а NO - на Co-вмісному каталізаторах цеолітної основи H-ZSM-5, що пов'язано з різними маршрутами активації закису і монооксиду азоту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.131-2 + Г544.323

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського