РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000321409<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Войтичук О. І. 
Вплив N-стеароїл- та N-олеоїлетаноламіну на потенціалзалежні натрієві канали кардіоміоцитів / О. І. Войтичук, В. С. Асмолкова, Н. М. Гула, М. Оз, Я. М. Шуба // Фізіол. журн. - 2010. - 56, № 5. - С. 13-22. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

До групи N-ацилетаноламінів (NAE) належать ліпіди, які здатні модулювати роботу іонних каналів плазматичної мембрани клітин без участі канабіноїдних рецепторів. Проте вплив різних представників NAE на потенціалзалежні натрієві канали (ПЗНК) у серцевій тканині прямо не показаний. Досліджено модуляцію насиченим N-стеароїлетаноламіном (NSE) та одноненасиченим N-олеоїлетаноламіном (ОЕА) біофізичних властивостей ПЗНК плазматичної мембрани неонатальних кардіоміоцитів. NSE в діапазоні концентрацій 1 - 200 мкмоль/л суттєво не впливав на амплітуду вхідного натрієвого струму (<$E roman I sub Na>), але зміщував криві його стаціонарної активації та інактивації на 2,4 та 10,6 мВ відповідно (при 100 мкмоль/л) у бік гіперполяризації. Кінетика активації струму під дією NSE не змінювалась, а інактивація в діапазоні потенціалів -60 - -30 мВ прискорювалася приблизно в 1,2 раза. На відміну від NSE, ОЕА дозозалежно блокував <$E roman I sub Na> з <$E roman K sub D> = <$E 11,4 ~symbol С~1,6> мкмоль/л і величиною максимального блоку <$E 30~symbol С~3> %, а також викликав більший у порівнянні з NSE гіперполяризаційний зсув кривих стаціонарної активації та інактивації струму (-6,4 та -14,0 мВ відповідно при 100 мкмоль/л ОЕА). ОЕА практично не змінював кінетику активації <$E roman I sub Na>, але сильніше, ніж NSE, прискорював кінетику його інактивації. Отже, обидва представника NAE впливають на потенціалзалежність активації, інактивації та кінетику <$E roman I sub Na>. Водночас ці дії є більш вираженими для одноненасиченого ОЕА, який на додаток ще і частково пригнічував струм. Описані впливи NSE і ОЕА на натрієві канали можуть частково зумовлювати зниження

збудливості кардіоміцитів під дією цих ліпідів у нормі та патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*669.43*551.7*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського