РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000322469<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Степанов Ю. М. 
ГЭРБ и хеликобактерная инфекция / Ю. М. Степанов, Л. М. Шендрик,, Арби Мохамед // Сучас. гастроентерологія. - 2010. - № 1. - С. 62-70. - Библиогр.: 31 назв. - рус.

Зазначено, що гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) є дуже поширеним захворюванням, яке має тенденцію до постійного зростання. Вважається, що нижній стравохідний сфінктер і шлунок можна розглядати як єдину функціональну систему, контрольовану нейрогуморальними чинниками. Порушення, які впливають на розвиток ГЕРХ, можуть бути в будь-якому компоненті цієї системи. Ключова роль відводиться парасимпатичній дисфункції, яка може вражати моторну активність цієї ділянки шляхом підвищення частоти транзиторних релаксацій нижнього стравохідного сфінктера і зниження тиску цього сфінктера, а також порушення стравохідного кліренсу та моторики проксимального відділу шлунка. Нещодавні дослідження пролили світло на роль інфекції H. pylori у патогенезі ГЕРХ. Визначено чіткий вплив цієї інфекції на секрецію шлунка. Проте інфекція H. pylori може призводити до більш комплексних змін у слизовій оболонці шлунка, включаючи модифікацію аферентних нейральних сигналів і виділення специфічних гормонів шлунка. Так, плазмовий рівень греліну, що є низьким у пацієнтів, інфікованих H. pylori, підвищується після ерадикації. Більше того, грелін має сильний прокінетичний вплив па функцію нижнього стравохідного сфінктера, і цей феномен разом із ураженим вагусним контролем може впливати на ерадикацію H. pylori і на розвиток ГЕРХ. Отже, грелін і вагусна активність можуть бути ланками, яких бракує в поясненні взаємозв'язку між інфекцією H. pylori і ГЕРХ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-1 + Р413.204.6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського