РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000322827<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кривдік С. Г. 
Деякі проблеми та особливості петрології, геохімії та металогенії Українського щита / С. Г. Кривдік // Наук. пр. Донец. нац. техн. ун-ту. Сер. гірн.-геол. - 2011. - Вип. 15. - С. 62-66. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Зазначено, що Український щит (УЩ) відзначається низкою специфічних геологічних, петрологічних, геохімічних та металогенічних особливостей. Серед них - блокова будова УЩ з чотирма міжблоковими шовними зонами субмеридіонального простягання; відсутність у внутрішніх (центральних) частинах цього регіону фанерозойських магматичних порід; сієнітовий тренд еволюції мезопротерозойських (1,75 - 1,80 млрд років) анортозит-рапаківігранітних плутонів, а сієніти, що асоціюють з цими плутонами, характеризуються високим вмістом Zr, TR і Y і з ними пов'язані родовища і рудопрояви багатих на ці метали руд (Азовське і Яструбецьке); анортозит-рапаківігранітні плутони УЩ виявилися також багатими на родовища та рудопрояви ільменіту та апатиту; геохімічна та металогенічна неоднорідність лужних порід східної (приазовської) та західної частин цього регіону; деякі лужні масиви УЩ відзначаються високою залізистістю мінералів (олівін складу до Fa70 в карбонатитах), багатий геденбергітовим міналом піроксен в лужних породах та карбонатитах. Такі особливості речового складу та рудоносності лужних та деяких основних порід УЩ пояснюються значним (і, очевидно, оптимальним) ерозійним зрізом деяких ділянок УЩ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського