РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000323531<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Геник С. М. 
Діагностичне значення різних методів променевої діагностики для виявлення пізніх ускладнень після імплантації кава-фільтрів / С. М. Геник, С. М. Сироїд, О. Я. Попадюк // Серце і судини. - 2010. - № 1. - С. 54-58. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка діагностичного значення методів променевої діагностики для визначення ускладнень застосування кава-фільтрів у різні терміни після їхньої імплантації. Обстежено 185 хворих з імплантованими кава-фільтрами різних моделей. З них у 19 хворих з кава-фільтрами "Осот" та у 5 - "Cordis", у періоди після імплантацій від 1 тиж до 6 років проводили ультразвукове дуплексне сканування та спіральну комп'ютерну томографію нижньої порожнистої вени у ділянці локалізації емболовловлювальних пристроїв. Проведено спіральну комп'ютерну томографію у 24 хворих з фільтром "Осот", що дало змогу виявити такі ускладнення: вихід колби кава-фільтра за межі порожнистої вени у 4 (4,3 %) хворих, перфорацію ніжками фільтра стінки порожнистої вени у 19 (20,4 %), проникнення ніжок у сусідні органи: аорту - у 9 (9,7 %), мезентеріальну артерію - у 2 (2,15 %), сечовід - у 1 (1,08 %), тканину нирки - у 2 (2,15 %), тонку кишку - у 5 (5,4 %), дванадцятипалу кишку - у 1 (1,08 %), товсту кишку - у 1 (1,08 %), проникнення у м'язи спини - у 1 (1,07 %), ангуляцію - у 19 (20,4 %), оклюзію порожнистої вени - у 3 (29,4 %), стеноз порожнистої вени - у 13 (14 %), контакт ніжки з тілом хребця та утворення кісткового мозолю - у 9 (9,7 %), деструкцію фільтра - у 4 (4,4 %) та розширення порожнистої вени в ділянці контакту з ніжками фільтра - у 1 випадку. У разі перфорації задньої стінки нижньої порожнистої вени ніжки кава-фільтра мігрували до тіла поблизького хребця, за контакту з яким утворювався кістковий мозоль пірамідальної форми на поверхні хребця, що охоплював саму ніжку на 1,5 см. Висновки: методи променевої діагностики - ультразвукове дуплексне сканування

та спіральна комп'ютерна томографія - дають змогу виявити такі ускладнення після імплантації кава-фільтра: ангуляцію, перфорацію стінки нижньої порожнистої вени та прилеглих органів, міграцію, деструкцію фільтра. Найвірогіднішим і найточнішим методом візуалізації та виявлення кава-фільтрів у нижній порожнистій вені та їхнього положення відносно сусідніх органів є спіральна комп'ютерна томографія.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського