РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000323943<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лурін І. А. 
Досвід діагностики та лікування юкстапапілярних та ретробульбарних виразок дванадцятипалої кишки, ускладнених кровотечею / І. А. Лурін, В. П. Слободяник, Є. В. Цема, Г. Г. Макаров // Хірургія України. - 2011. - № 4. - С. 33-39. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати ефективність застосування різних діагностично-лікувальних алгоритмів у хворих з юкстапапілярними (ЮП) та ретробульбарними (РБ) виразками дванадцятипалої кишки (ДПК). Проаналізовано результати діагностики та лікування 66 хворих з ЮП- та РБ-виразками ДПК, ускладненими виразковою кровотечею. Хворих розподілено на дві групи: контрольна група - 29 (43,9 %) пацієнтів, дослідна - 37 (56,1 %). У хворих контрольної групи використовували діагностично-лікувальний алгоритм, який включав два етапи: перший - первинна екстрена фіброгастродуоденоскопія (ФГДС) з використанням торцевої оптики; другий - фіброколоноскопія з повторною ФГДС з використанням торцевої оптики. У пацієнтів дослідної групи застосовували триетапний діагностично-лікувальний алгоритм, який додатково включав проведення за показаннями релаксаційної дуоденографії та ФГДС з використанням скошеної та бічної оптики. Висновки: рутинна ФГДС з використанням торцевої оптики має низьку чутливість щодо виявлення РБ-виразок ДПК. Доповнення рутинної ФГДС релаксаційною дуоденографією та повторною прицільною ФГДС з використанням скошеної та бічної оптики надає змогу суттєво підвищити чутливість методу. Частота рецидивів виразкової кровотечі після медикаментозного гемостазу виявилася достовірно більшою, у порівнянні з такою після ендоскопічного гемостазу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського