РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000325222<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Назаренко В. І. 
Експозиція магнітного поля промислової частоти і стан здоров'я працюючих в швейному виробництві / В. І. Назаренко, О. В. Чебанова, Л. А. Гвозденко, В. Г. Мартіросова // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2009. - № 1. - С. 56-64. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Проведено дослідження експозиції магнітного поля (МП) промислової частоти 50 Гц в комплексі з іншими виробничими факторами в основних професіях сучасного швейного виробництва і аналіз стану здоров'я працюючих за об'єктивними (захворюваність з тимчасовою втратою працездатності - ЗТВП) і суб'єктивними (скарги на стан здоров'я) показниками. За рівнями магнітної індукції "B" можливо виділити три професійно експоновані групи працюючих: контролери готової продукції (0,1 - 0,3 мкТл), термообробники (0,3 - 1,0 мкТл), швачки (1,0 - 2,1 мкТл). До факторів, рівні яких не відповідають діючим гігієнічним нормативам на робочих місцях, відносяться: підвищена, в більшості випадків, в теплий і холодний періоди року відносна вологість повітря, напруженість праці з переважним навантаженням на зоровий аналізатор, важкість праці за кількістю вимушених нахилів тулуба. За загальною оцінкою умови і характер праці в основних професіях сучасного швейного виробництва потрібно віднести до 1 ступеня III класу (шкідливі) за Гігієнічною класифікацією праці (2001). Показники ЗТВП в швейному виробництві в випадках (99,1 + 2,2) і днях (1132 + 21) перевищували аналогічні показники по всій легкій промисловості м. Київ в 1,4 - 1,6 разів за аналогічний період (<$E p~<<~0,01>). В структурі ЗТВП, в швейному виробництві, головне місце як у випадках, так і в днях займали захворювання органів дихання (<$E 60,7~symbol С~1,9> % і <$E 45,0~symbol С~3,2> %, відповідно), на другому місці - хвороби системи кровообігу, що складали <$E 7,8~symbol С~0,71> % у випадках і <$E 11,0~symbol С~0,77> % у днях.

Питома вага інших класів захворювань (VI, XI, XIII, XIV за МКХ-10) практично не відрізнялася одна від одної і складала 4,2 - 5,9 % у випадках і 5,2 - 6,3 % у днях. Серед швачок, у порівнянні з менш експонованими МП 50 Гц групами термообробників і контролерів, спостерігається збільшення (в 1,7 - 2,2 разів) частоти скарг на захворювання системи кровообігу, що корелюють з величиною магнітного поля та напруженістю праці (<$E p~<<~0,05>).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.517.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського