Мандигра М. С. Епізоотологічний моніторинг лейкозу великої рогатої худоби у Хмельницькій області / М. С. Мандигра, М. В. Айшпур // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 280-286. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.Узагальнюючи результати протилейкозних заходів у Хмельницькій області, відзначено, що за період з 1980 по 1990 рр. вони базувалися на гематологічному контролі і були малоефективні, хоча в цілому зіграли позитивну роль. Серологічний метод контролю, упроваджений у 1990 р., дав можливість вивчити епізоотичну ситуацію, понизити рівень інфікованості з 10,0 - 13,0 % до 3,2 % в 2003 і 0,44 % у 2009 р. і оздоровити більшість неблагополучних господарств. З 2003 р. в більшості господарств області упроваджений прискорений метод оздоровлення, згідно з яким серологічні дослідження проводяться через 10 - 15 днів. Все це дає упевненість стверджувати, що протягом року тваринництво області буде оздоровлено від лейкозу великої рогатої худоби. Індекс рубрикатора НБУВ: П823 + П872.132.1-911-1
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|