РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000326420<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гриб В. А. 
Застосування інтегрального показника електронейроміографічного тестування для оцінки функціонального стану периферійної нервової системи в динаміці лікування у хворих на цукровий діабет 2 типу / В. А. Гриб, М. М. Осипчук // Укр. неврол. журн. - 2010. - № 4. - С. 73-80. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - визначити ефективність застосування інтегрального показника (ІП) як маркера сумарної інформації електронейроміографічної (ЕНМГ) діагностики функціонального стану нервів верхніх та нижніх кінцівок для оцінки проведеного лікування у хворих на цукровий діабет (ЦД) 2 типу, ускладнений діабетичною дистальною симетричною поліневропатією (ДДСП). Обстежено 61 хворого на ЦД 2 типу, ускладнений ДДСП. 28 пацієнтів одержували базисну терапію (I група), 33 - аналогічне лікування і додатково антиоксидант церулоплазмін (II група). Оцінювали в динаміці ІП ЕНМГ-тестування периферійних нервів за допомогою комп'ютерного електроміографа "Нейро-ЭМГ-Микро" ("Нейрософт", РФ). Побудову ІП здійснювали за допомогою факторного аналізу показників ЕНМГ. Опрацьовано два ІП ЕНМГ-тестування, які включали параметри дослідження моторних та сенсорних нервів верхніх та нижніх кінцівок, а також F-хвилі великогомілкового та серединного нервів, і відображено сумарну інформацію про їх функціональний стан у хворих на ЦД 2 типу, ускладнений ДДСП. Висновки: встановлено доцільність застосування церулоплазміну в комплексному лікуванні хворих на діабетичну поліневропатію, що дає змогу запобігти прогресуванню ДДСП із збереженням результатів терапії за даними ІП ЕНМГ-тестування протягом 6 міс, після чого рекомендується повторити курс лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625-4 + Р415.160.23-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського