РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000326862<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вавринюк А. А. 
Зміни державного українсько-польського кордону після Другої світової війни / А. А. Вавринюк // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2011. - № 21. - С. 71-76. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

На основі документів Державного архіву в Замості здійснено нове дослідження, що стосується змін лінії державного кордону між Польщею та Союзом Радянських Соціалістичних Республік (СРСР) у 50-х рр. ХХ ст. Це був найбільший відомий до цього перерозподіл кордонів на основі міжнародної угоди. На підставі рішень обох країн до СРСР (сьогодні - Україна) включено території загальною площею 480 км<^>2 із такими найбільшими областями, як Кристопіль (нині - Червоноград) та Сокаль із вугільними басейнами. Польща, натомість, одержала такі ж території, із погляду загальної площі, у Бещадах (Південні Карпати) із найважливішим містом - Устшикі Дольне. Територія, яка повинна була містити запаси нафти, виявилася вичерпаною, але була і є сьогодні туристично привабливою. Обмін територіями супроводжувався переміщенням населення, яке проживало на території як Томашовського й Хрубешовського повітів, так і Устшийського району.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.39(4УКР)-(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського