РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000326976<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Безродний Б. Г. 
Значення дисбіозу товстого кишечнику в патогенезі гострого апендициту та його ускладнень / Б. Г. Безродний, Г. М. Дранник, А. В. Іовіца, Л. Д. Мартинович, А. І. Мойсеєнко, О. Л. Бондарчук // Хірургія України. - 2011. - № 2. - С. 44-49. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити значення дисбіозу товстого кишечнику в патогенезі гострого апендициту, оцінити вплив корекції дисбіозу на відновлення моторно-евакуаторної функції кишечнику в післяопераційний період та можливість використання з цією метою пробіотика-біоентеросептика, який містить суспензію спор Bacillus clausii ("Ентерожерміна", sanofi-aventis, Франція). У дослідженні взяли участь дві групи хворих на деструктивні форми гострого апендициту, які були прооперовані у міській клінічній лікарні N 4 м. Київ у період 2004 - 2010 рр. Пацієнтам контрольної групи проведено стандартне хірургічне лікування - апендектомію з дренуванням черевної порожнини. Хворі дослідної групи, крім стандартного лікування, одержували пробіотик-біоентеросептик із суспензією спор Bacillus clausii. У хворих дослідної групи зросла кількість анаеробних бактерій: біфідобактерій - на 36,6 % та лактобактерій - на 40,9 %. Відзначено відсутність висівання дріжджоподібних грибів роду Candida та зменшення висівання представників умовно-патогенної мікрофлори. У пацієнтів контрольної групи збільшилося висівання представників умовно-патогенної мікрофлори та дріжджоподібних грибів роду Candida на 0,8 %. Висновки: гострий апендицит у 49,4 % пацієнтів розвивається на тлі дисбіозу товстого кишечнику II - III ступеня. Антибактеріальна терапія у хворих на гострий апендицит збільшує ступінь дисбіозу товстого кишечнику та спричиняє формування кандидозу. Застосування пробіотика-біоентеросептика із суспензією спор Bacillus clausii відновлює мікробіоценоз товстого кишечнику та прискорює реабілітацію хворих у післяопераційний період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1 + Р413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського