РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000327196<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коркушко О. В. 
Изменение кровотока слизистой оболочки желудка и желудочной секреции при физиологическом и ускоренном старении / О. В. Коркушко, В. Б. Шатило, Ю. В. Гавалко, О. Н. Гриб, А. С. Багрий // Сучас. гастроентерологія. - 2012. - № 2. - С. 25-34. - Библиогр.: 33 назв. - рус.

Старіння характеризується зменшенням кровопостачання різних органів і систем на рівні мікроциркуляторного русла. Ступінь цих змін залежить від їх функціонального стану. Особливе значення має вивчення кровопостачання (мікроциркуляції) слизової оболонки шлунка (СОШ), що важливо для розуміння розвитку патологічних змін та її функціональних можливостей (зокрема кислотопродукції). Мета роботи - з'ясування залежності шлункової кислотопродукції від рівня об'ємної швидкості кровотоку в СОШ. Обстежено 11 здорових людей молодого віку, 17 людей літнього віку з фізіологічним типом старіння СОШ та 11 людей літнього віку з прискореним старінням СОШ. Тип старіння СОШ визначали за наявністю чи відсутністю атрофічно-метапластичних змін СОШ при гістологічному дослідженні біоптатів, узятих під час гастроскопії з тіла та антрального відділу шлунка. З'ясовано, що найбільш виражене зменшення рівня мікроциркуляції в СОШ під час старіння відбувається в зоні найбільшого скупчення кислото- та ферментопродукувальних клітин. В цьому разі кислотопродукція у людей літнього віку зменшується лише у процесі розвитку атрофічно-метапластичних змін СОШ (у разі прискореного старіння), а за фізіологічного старіння зберігається на тому ж рівні, що й у молодих людей, проте стає більш залежною від змін кровотоку. Прискорене старіння також характеризується вираженішим зниженням кровотоку в секреторній зоні СОШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413-9 + Е70*334.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського